Tue. Jan 18th, 2022

Исхрана

На бодибилдерите им требаат протеини. И кога планот за исхрана бара над 200 грама протеини дневно, суплементацијата е од суштинско значење. Дури и ако сте во можност... Read More
Без оглед на вашите фитнес цели, пилешкото е идеална храна за секој кој сака да живее здрав живот. Пилешките гради често имаат малку маснотии и богати... Read More
Односно, како да уживате во омилената „нездрава“ храна дома, или кога ќе излезете некаде, без тие да бидат премногу проблематични – неколку практични совети. Пица... Read More
Тиквата пристигнала во Европа од Северна Америка, каде што ја одгледувале други домородци на тој континент. Благодарение на тоа, тиквата стана составен дел од националниот фолклор... Read More
Знаеме дека суплементацијата, во различни форми, е редовен „оброк“ после секој тренинг. Протеини, креатини, амино киселини… се некои од вообичаените производи кои ги користиме после тренинг... Read More
Витаминот Б1 (тиамин) е еден од 8-те витамини од Б-комплексот кои се неопходни за нормално функционирање на нервниот, мускулно-скелетниот и кардиоваскуларниот систем. Витаминот Б1 го зајакнува имунолошкиот... Read More
Состојки: 1 или 2  исечени  јаболка четвртина  шолја  овесно    брашно четвртина  шолја    протеин   ванила  ( или казеин) 1  цело јајце 1  белка 3  лажици млеко 1/2  лажица  цимет Подготовка: Ситно сечканите јаболка ги варим лесно во многу малку вода (доволно... Read More
Слободно јадете го за појадок со пржени јајца или вашата омилена шунка, намачкајте го со намаз од сирење или ставете авокадо, на кое само додадовте... Read More