Fri. Oct 30th, 2020

Исхрана

Веројатно многу пати сте слушнале дека тестенините би било добро да ги избегнувате или јадете нешто пред некоја физичка активност. Во исто време, кога некој спомнува... Read More
ГО ШТИТИ СРЦЕТО Лубеницата е богат извор на хранливи материи кои го штитат срцето, како што се витамин Ц и каротеноидниот фитонутриенти, ликопен, што исто... Read More
Селенот е микрохранлив материјал откриен во 1817 година од познатиот шведски хемичар и лекар Јон Jacејкоб Берзелиус. Селенот е неметал, елементи во трагови што се... Read More
Едноставно 2 лица 15мин Жешко е и сите бараме некакво ладење. Сладоледот е секогаш одлична идеја во вакви ситуации. Што е со сладоледот со чоколадо со банана... Read More
Состојки: 2 говедски парчиња, домати, магдонос, оригано. толчена пипрека, 5 чешниња лук, 1 лимон, малку маслиново масло и пармезан. Подготовка: Прво спремете ја маринадата со... Read More
Списанието “ Меѓународната проучување на спортска исхрана” ги објави резултатите од истражувањето за влијанието на темно чоколадо при тренинг. Максималниот аеробен капацитет (максимум VO2) е подобрен кај субјекти... Read More