Sat. Aug 8th, 2020

Рецепти

Состојки: 2 говедски парчиња, домати, магдонос, оригано. толчена пипрека, 5 чешниња лук, 1 лимон, малку маслиново масло и пармезан. Подготовка: Прво спремете ја маринадата со... Read More
Ако сте љубител на кокос, здрава храна и сакате да го зголемите внесот на протеини, тогаш денешниот рецепт е совршен за вас. Колачињата од кокос... Read More
Пијалок што топи вишок на масти во стомакот се прави брзо и лесно. Тоа е комбинација на чиа семе , мед , лимон и вода... Read More
Интегрални кекси од само две состојки, кои можат да бидат збогатени со додатоците што ги посакувате. Во прилог, ви предлагаме рецепт, брз за подготовка, и... Read More