Sat. May 30th, 2020

Рецепти

Состојки: 2 говедски парчиња, домати, магдонос, оригано. толчена пипрека, 5 чешниња лук, 1 лимон, малку маслиново масло и пармезан. Подготовка: Прво спремете ја маринадата со... Read More
Ако сте љубител на кокос, здрава храна и сакате да го зголемите внесот на протеини, тогаш денешниот рецепт е совршен за вас. Колачињата од кокос... Read More
Пијалок што топи вишок на масти во стомакот се прави брзо и лесно. Тоа е комбинација на чиа семе , мед , лимон и вода... Read More
Интегрални кекси од само две состојки, кои можат да бидат збогатени со додатоците што ги посакувате. Во прилог, ви предлагаме рецепт, брз за подготовка, и... Read More
Поради лошата исхрана и различните хемиски препарати кои се користат, вашето тело многу лесно може да биде презаситено од токсини и други отрови кои се... Read More