Wed. Sep 27th, 2023

Lifestyle

Секако, се ослободуваме од телесните масти кога ги намалуваме калориите со ограничување на внесот на јаглени хидрати. Но, штетно е и ако внесуваме премалку јаглехидрати, бидејќи... Read More
Сакале или не, сите сакаме да изгледаме убаво, да бидеме во добра форма, да се чувствуваме добро и да бидеме полни со самодоверба. Но, понекогаш едноставно... Read More
Веројатно ќе се согласите дека Арнолд не треба конкретно да се претставува, но она што нема да го сретнете толку често (освен ако не сте... Read More
Веднаш бидете подготвени за болка во мускулите во првите неколку дена по започнувањето на физичката активност, а од друга страна сепак ќе забележите голем број... Read More
Општо прифатен факт е дека нашите тела се наоѓаат во просторот – дека нашите стопала се на краевите на долните екстремитети и дека косата расте... Read More
Магнус Лигдабк е личен тренер и нутриционист кој може да се пофали дека соработува со некои од најголемите холивудски starsвезди и нивните врвни резултати. Овој шведски... Read More