Tue. May 24th, 2022

Убавина

Мажите во целиот свет обожаваат жените со полни усни, додека девојките сонуваат за зголемување на усните природно, без хируршка интервенција или импланти. Не е невообичаено... Read More
Сигурно сте за запрашале кога е правото време да почнете со препарати против стареење? Магазинот „Космополитен“ одговара на најчестите три прашања: Дали ми треба ли... Read More
Вообичаените козметички производи со кои го исчистиме лицето често може да предизвика повеќе штета отколку добро за чувствителната кожа. Тие содржат широк спектар на бои,... Read More
Искористете ги предностите на неколку трикови и ќе ни бидете благодарни во деновите кога едноставно не може да се посветувате на вашата фризура. Денес, сите... Read More
Можете ли да преброите колку пати коректорот ви го спасил денот? Оваа фантастичен мултифункционален производ апсолутно мора да го има во секоја женска торба и... Read More
Сите знаеме колку е важно чистењето на лицето пред спиење, па затоа ни е потребно и неопходно лосион или млеко за отстранување на шминката. Но,... Read More
Колку често ви се случило да нанесете лак за нокти и за многу кратко време да забележите дека е веќе оштетен и треба пак да... Read More