Fri. Mar 31st, 2023

Слабеење

Постојат различни диети за слабеење. Многу од нив се засноваат на ограничување на еден од трите макронутриенти, но не постои магичен број за количината на јаглени... Read More
За повеќето луѓе кои страдаат од вишокот телесна тежина е првенствено естетски проблем, со значително влијание врз психата, емоционалната состојба и социјалните контакти. Неколку вишок килограми... Read More
Улогата на јаглехидратите (јаглехидратите) во тренинзите, здравјето и долговечноста е секогаш актуелна тема во теретаните и лабораториите. Многу бодибилдери следат многу ниска UH диета за да... Read More
Ако сте решиле да ослабете, тогаш треба да знаете што да избегнувате. Експертите издвоија пет работи. Не мислете на вежбањето само како обврска Ако вежбањето е... Read More
Ако мислевте дека со кревање тегови само градите мускулна маса – сте се излажале. Сакате да ги стопите масните наслаги?  Oдете во теретана – добра сесија... Read More
Корегирана исхрана и соодветно дозирана физичка активност е „клучот“ за постигнување и одржување на саканата тежина и убаво, дефинирано тело. Мислам дека сите некаде знаеме дека... Read More
Знаеме дека 1,5 l до 2 l се одредуваат како минимум кога внесот на вода е доволен на дневна основа. Знаеме и дека е многу важно... Read More
Летото е во полн ек, па затоа треба да го одморите телото од тешката, пржена храна и да уживате во вкусните плодови на летото. Современата... Read More