Sat. Aug 8th, 2020

Совети

ГО ШТИТИ СРЦЕТО Лубеницата е богат извор на хранливи материи кои го штитат срцето, како што се витамин Ц и каротеноидниот фитонутриенти, ликопен, што исто... Read More
Кога сте жедни и имате потреба од хидратација после интензивна активност, како што се трчање, возење велосипед или тренинг во теретана, лесно е да посегнете... Read More
Подолу се дадени 10 намирници што можете да ги јадете после тренингот: Грчки јогурт – Има двојно повеќе протеини од редовниот јогурт и е одличен извор... Read More
На белиот леб може да му недостасува на здрави состојки содржани во нејзиниот “роднина”  со потемна боја , но се чини дека тоа на нас... Read More
Вашите бицепси не е единствено нешто што протеините ги зголемуваат. „Потребни ви се протеини за да ги изградите сите компоненти на вашиот имунолошки систем“, вели Даун Џексон Блатнер, автор... Read More
Идејата дека спортистите, боксерите и бодибилдерите треба да јадат сирови јајца е еден од најчестите митови за исхраната. Верувањето дека живите јајца се подобар и поздрав... Read More
Бататите или сладок компир се едни од најздравите намирници. Поради својата голема хранлива вредност, оваа состојка се здоби со огромна популарност во последниве години. Таа е претставена... Read More
Појадокот е најздравиот оброк во денот. Со нив, го започнуваме организмот и го подготвуваме за исцрпувачките часови пред нас. Доколку сакате да го започнете денот вкусен и... Read More