Tue. Sep 26th, 2023

Тренинг

ЈАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ПРОТЕИНИ Протеинот е најполнителната хранлива материја бидејќи го спречува гладот, а истовремено помага и во градењето мускулна маса (која ги согорува мастите). Јадењето високо-протеинска... Read More
Кога станува збор за изборот на облека за теретана, функционалноста треба да е на прво место, естетиката, не многу помалку важна, но сепак во бр. два. Ова,... Read More
Можеби сте свесни дека треба да одвоите одредено време во текот на неделата за вежбање, но она што можеби не сте свесни е колку време... Read More
Која е вашата цел кога вежбате? Дали вашата цел е да изградите масивни мускули или се обидувате да развиете вистинска, функционална сила? Ќе откриете дека двете се... Read More
Фитнес и лето? Првиот дел од годината привршува, а за повеќето од нас тоа значи планирање летни одмори, летни сезонски работни места, лудо трошење време подалеку... Read More
ВЕЖБАЊЕ ВО ПРИРОДА ЌЕ ВИ ГО ПОДОБРИ РАСПОЛОЖЕНИЕТО Истражувањето покажа дека луѓето се 50% посреќни кога тренираат во природа отколку во теретана. Кога вежбаме надвор доаѓа... Read More
Со тренинзите на велосипед за вежбање ќе добиете повеќе придобивки: ќе бидете во форма, ќе ги намалите масните наслаги, ќе ги зајакнете мускулите… Постојат различни... Read More
Започнувањето на редовна рутина за вежбање бара и планирање кои вежби да ги правите и колку често да ги правите. Се разбира, одговорот на овие... Read More