Tue. May 24th, 2022

Опис на вежби

Оваа вежба ви овозможува да имате раце од кои пука маицата… Сите мажи кои се занимаваат со фитnесот и одат во теретана сакаат да ја... Read More
Оние кои сакаат поголеми раце прават голема грешка бидејќи големо внимание насочуваат на бицепсите, бидејќи мислат дека така ќе изгледаат поголеми и силни, но вистината... Read More
Ако сте мислеле дека згибовите се тежка вежба, тогаш обидете се да направите една до дадатна тежина од 120 килограми… Матвеј Златоверкоников станува хит на... Read More
Планк е една од најпопуларните и најефективните вежби за абдоминалниот дел од вашето тело. Покрај абдоменот оваа вежба влијае и на голем број други мускули,... Read More
Вежбата за стомачни веројатно е најпрепознатлива и најпопуларна вежба која буквално сите ја работат. Меѓутоа, многумина прават грешки додека ја работат. како и сите други... Read More
Трчањето дефинитивно е најдобра кардио вежба, но трчањето понекогаш може да направи сериозни проблеми, поготово кај личностите кои имаат вишок килограми. Кога трчате, вашите зглобови... Read More
Вежбите за трицепс се напорни ако сакате силни раце, но понекогаш овие вежби знаат да здосадар, бидејќи нема многу. Затоа ви преставуваме вежбата Skull Chrusher.... Read More
Изгледот на задникот може да го поправите со помош на овие едноставни вежби кои нема да ви одземат многу време. Чучњеви Застанете исправено со нозте... Read More