Wed. Sep 27th, 2023
Состојки 400гр црн грав , исцеден 2 поголеми бебе спанаќ , грубо сецкани 500 гр  домати , сецкани на големи парчиња ½ краставица , преполовена по должина, семки извадени и исечени... Read More
Јајцата се една од најхранливите намирници што можете да ги јадете и тие се одличен извор на висококвалитетни протеини и многу други основни хранливи материи. Сепак,... Read More
Недостигот од физичка активност е поврзан со високиот крвен притисок, а ако сте поактивни ќе го намалите крвниот притисок. Без разлика дали имате висок крвен... Read More
ЈАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ПРОТЕИНИ Протеинот е најполнителната хранлива материја бидејќи го спречува гладот, а истовремено помага и во градењето мускулна маса (која ги согорува мастите). Јадењето високо-протеинска... Read More
Кога станува збор за изборот на облека за теретана, функционалноста треба да е на прво место, естетиката, не многу помалку важна, но сепак во бр. два. Ова,... Read More
Патот до здраво слабеење е преку соодветна исхрана и редовен тренинг. Меѓутоа, кога станува збор за кетогената диета, во која телото го лишуваме од шеќер и... Read More
Црешите не само што се вкусни, тие се преполни со моќни витамини и минерали . Тие се одличен извор на влакна кои ја подобруваат функцијата на цревата и помагаат во одржување... Read More
Можеби сте свесни дека треба да одвоите одредено време во текот на неделата за вежбање, но она што можеби не сте свесни е колку време... Read More
Која е вашата цел кога вежбате? Дали вашата цел е да изградите масивни мускули или се обидувате да развиете вистинска, функционална сила? Ќе откриете дека двете се... Read More