Wed. Jul 15th, 2020

Уредник

Испитаници изведоа ножни екстензии три пати неделно во три серии во период од 10 недели со полесни и потешки тегови. И резултатите беа зачудувачки, групата субјекти... Read More
Функционалниот тренинг станува сè попопуларен во светот на фитнесот  . По дефиниција, функционалната обука е  физичка активност базирана на основни вежби преку кои влијаеме на подобрување на функционалните... Read More
На пазарот има широк спектар на вегански – растителни протеини кои ќе ви ја обезбедат потребната количина на протеини. Билни наспроти животински протеин Производите од животинско потекло, како месо, јајца... Read More
Бодибилдерите се познати по тоа што користат екстремни методи за да се одржи во форма. Во секој случај, новите истражувања покажаа дека не се сите... Read More
Секој што тренира го прави тоа затоа што сака да го подобри својот физички изглед. Затоа сите се прашуваат колку треба да тренираат и после колку... Read More
Зачинетата храна е популарна низ целиот свет, од Индија преку Унгарија до Мексико, и сите се потпираат на чили пиперки и кари во прав. Но,... Read More
Најчесто, постигнувањето и одржувањето на здравјето и добрата форма се чини дека е сложена и тешка цел да се постигне, но правилната и урамнотежена диета... Read More
Состојки: 2 говедски парчиња, домати, магдонос, оригано. толчена пипрека, 5 чешниња лук, 1 лимон, малку маслиново масло и пармезан. Подготовка: Прво спремете ја маринадата со... Read More
Честопати се поставува прашањето кој тренинг е најдобар за согорување на калории, дали е тоа „кардио“ (тренинг со умерен интензитет кој обично се состои од... Read More
Секоја спортска сала има еден куп справи што ги користиме без претходно да ги знаеме основните информации за што се користат, како да ги користиме... Read More