Fri. Jan 22nd, 2021

Уредник

Клучно е да не го допирате лицето! Сите оние кои вежбаа во теретана пред вонредната состојба, како и оние кои планираа да започнат, секако со... Read More
Кога станува збор тренинзи, нема многу разлика кога станува збор за избор на вежби, без разлика дали се работи за помлади вежби или за постари. Тренингот... Read More
Куркумата за слабеење е моќен начин да ја достигнете саканата тежина и да изгубите вишок килограми. Еве совети како да го искористите сето тоа, па пробајте... Read More
Не е ни чудо што куркумата ги исполнува страниците на научните списанија секој месец. Овој безвременски лек, со потекло од Азија, има корисен ефект врз работата... Read More
Градењето мускули е едноставна работа. Едноставно – но не и лесно. Потребни се само неколку основни чекори кои се лесно разбирливи. Но, упорното, долготрајно, редовно спроведување на овие... Read More
Зимата веќе пристига и времето е идеално за во теретана, за работа на „маса“. Ако сакате да се здебелите, има ли подобар период?! сите овие прослави, студот... Read More
Ако сте сериозен вежбач, секако ве интересира како диетата може да ви помогне да ги постигнете целите за фитнес. Правилата на исхрана пред тренингот се исто толку важни... Read More