Sat. May 30th, 2020
Состојки: 2 говедски парчиња, домати, магдонос, оригано. толчена пипрека, 5 чешниња лук, 1 лимон, малку маслиново масло и пармезан. Подготовка: Прво спремете ја маринадата со... Read More
Честопати се поставува прашањето кој тренинг е најдобар за согорување на калории, дали е тоа „кардио“ (тренинг со умерен интензитет кој обично се состои од... Read More
Секоја спортска сала има еден куп справи што ги користиме без претходно да ги знаеме основните информации за што се користат, како да ги користиме... Read More
Верувајте ни, можете да јадете без здебелување и да ги помрднувате дупките во ременот. Само треба да ги следите следниве совети за детоксикација за да ги... Read More
Времето  кога се прави истегнување е клучен за ефектот што ќе го остави на мускулите. Врвните стручњаци одговараат на ова прашање : „Секогаш истегнувајте се после тренинг, никогаш... Read More
Многумина од нас за Велигден ќе подготвуваат премногу варени јајца, сепак, колку долго можат да траат пред да се расипат? Варените јајца можат да се... Read More
Важен дел од рутината за тренингот за време на изолацијата е да се одржи креативноста и оригиналноста. Во овој поглед, сè е дозволено – сè додека... Read More