Sat. May 30th, 2020
За многу луѓе, вечерниот тренинг стана неизбежен ритуал. Некои сакаат да го прават тоа дома во топлината на сопствениот дом, додека многумина сакаат да го поминат... Read More
Кога сте жедни и имате потреба од хидратација после интензивна активност, како што се трчање, возење велосипед или тренинг во теретана, лесно е да посегнете... Read More
Лимонот е едно од најздравите плодови на планетата. Тој е преполн со хранливи материи и лимонска киселина ни помага да се бориме против бактериите и вирусите. Дали... Read More
Кога сите во моментов сме затворени дома поради пандемијата што се шири не сме во можност да одиме во теретана, но со присуство на различни... Read More
Според неодамнешната студија од списанието Психолошка медицина, луѓето кои редовно тренирале во млада возраст покажале подобра меморија и целокупна подобра функција на мозокот од своја... Read More
Јагоди, портокали, манго Витамин Ц го зајакнува имунитетот, но го подобрува и лошото расположение .  Овој моќен антиоксиданс се покажа како одлично оружје во борбата против депресијата,... Read More
Денес правиме рецензија на производ, позајмен од компанијата ПБЦ – Скопје (најснабдена продавница за спортска исхрана и опрема), за што им изразуваме благодарност. Процесот на... Read More
ПРЕДНОСТИ Со оваа вежба, ќе го зајакнете долниот дел од телото, и ќе ја добиете потребната кондиција за следната физичка активност. Особено за тие што патат... Read More
Да тренираме или не – прашањето е сега! Сезоната на настинки, вируси и грип трае веќе неколку месеци. Скоро секој ден сме изложени на ефектите... Read More