Sat. Feb 27th, 2021

Диети

Доколку сакате целосно да го промените изгледот и да изгубите 10 килограми, покрај добра волја, потребен ви е и лимон! Оваа диета брзо топи килограми... Read More
Застанавте на вагата и таа покажа неочекувано неколку килограми повеќе? Време е за мали, но големи промени. Доколку сакате да се вратите на старата тежина,... Read More
Веќе некое време сте на диета и сте прилично дисциплинирани, но тие два килограми вишок не можат да се намалат? Вие не сте единствениот! Експертите... Read More
Лимонот има многу придобивки. Ако го консумирате секојдневно, може да го забележите следново: – Го забрзува метаболизмот – Ги намалува вишокот килограми – природно –... Read More
Хистамниска диета не е класична диета која е тука да ви помогне да изгубите килограми. Оваа диета е креирана со причина, на луѓето да им... Read More
Одредете си ја диетата според вашата крва група, тоа е најправилната исхрана според нутриционистите. Крвната група може да влијае на различните системи во организмот и... Read More