Thu. Aug 11th, 2022

Додатоци во исхрана

Леуцин и нејзината ефикасна примена за мускулен раст и регенерација Мускулното градење се  заснова на тежок тренинг, балансирана диета, но и на додатоците во исхраната исто така можат... Read More
Аргининот е условно заменлива аминокиселина. Ова значи дека телото е во состојба да ја синтетизира, но под одредени услови и во мали количини. Аргининот не се произведува кај... Read More
За да витамините и минералите што ги земате за да го зајакнете вашиот имунитет и навистина да го подобрите вашето здравје, важно е да ги... Read More
Многу омилени грицки – пуканки – брзо се подготвуваат, вкусни и заради нивната висока содржина на растителни влакна, се екстремно заситени. Пуканките се цели зрна кои... Read More
Кога станува збор за губење на тежината, протеините победуваат во споредба со јаглехидратите и мастите. Сепак, протеините се исто така извор на калории, а прекумерното внесување... Read More
Колаген е најзастапениот протеин во човечкото тело и припаѓа на структурни протеини со функција да дава поддршка и форма. Во организмот има дури 28 различни видови... Read More
Денес ќе ви презентирам, производи со Стевиа (за неговите корисни придобивки пишувавме во претходниот пост), кои благодарение на соработката со претпријатието за спортска исхрана Перфект... Read More
Јагоди, портокали, манго Витаминот Ц го зајакнува имунитетот, но го подобрува и лошото расположение .  Овој моќен антиоксиданс се покажа како одлично оружје во борбата против депресијата,... Read More
Витаминот Д е од големо значење за сите нас, бидејќи му овозможува на телото да апсорбира одредени минерали како што се фосфор и калциум. Познат... Read More
Што се стероиди? Анаболни андрогени стероиди се синтетички деривати на машкиот хормон тестостерон кои се користат за изградба на мускулна маса, подобрување на физичките перформанси... Read More