Thu. Jun 8th, 2023

Рецепти

Без оглед на вашите фитнес цели, пилешкото е идеална храна за секој кој сака да живее здрав живот. Пилешките гради често имаат малку маснотии и богати... Read More
Состојки: 1 или 2  исечени  јаболка четвртина  шолја  овесно    брашно четвртина  шолја    протеин   ванила  ( или казеин) 1  цело јајце 1  белка 3  лажици млеко 1/2  лажица  цимет Подготовка: Ситно сечканите јаболка ги варим лесно во многу малку вода (доволно... Read More
Слободно јадете го за појадок со пржени јајца или вашата омилена шунка, намачкајте го со намаз од сирење или ставете авокадо, на кое само додадовте... Read More
1 лице  10мин Пицата е еден од оние оброци што сите ги сакаме, поточно обожаваме. Искрено, чувствувам голема тежина во стомакот после секоја обична пица, па... Read More
Едноставно 2 лица 40 мин Пред нас е одличен рецепт кој ќе ни даде врвен оброк: направен од здрави состојки, богат со протеини, витамини и... Read More