Thu. Jun 8th, 2023

Трачеви

Славниот играч на Реал Мадрид и репрезентативец на Португалија, Кристијано Роналдо веќе долги години ја има титулата еден од најдобрите фудбалери на светот. Меѓутоа, не... Read More
Кога се зборува за големи односно огромни бодибилдери, осум кратниот Мистер Олимпија Рони Колман едноставно мора да биде споменат. Тој и ден и ден денес... Read More
Уметноста на градење на телото или како другите го нарекуваат бодибилдинг е спорт кој бара поседување на највисоко можно ниво на ментална сила, затоа што... Read More
И покрај целиот прогрес на знаењето како суштински елемент на бодибилдингот, индустријата на суплементи, развојот на машините, вклучувајќи ги и фармацевтските достигнувања, интересно е дека... Read More
Во периодот од 2 до 5 март, во САД Охајо, се одржа првиот голем бодибилдинг и фитнес натпревар во календарската 2017 година, познатиот Арнолд Класик... Read More
Една од најголемите легенди на бодибилдингот, веројатно најголемиот бодибилдер некогаш, кој не успеа да ја освои титулата на Мистер Олимпија, за која Арнолд Шварценегер изјави... Read More
Во 52-та години од животот и по седум операции, од кои што по последната беше во инвалидска количка, големиот и нескршлив шампион Рони Колман повторно... Read More
Кога се појави на сцената на последната Мистер Олимпија а потоа на Арнолд Класик стана јасно дека Рори Винклер е поголем од сите такмичари на... Read More
Популарните убавици имаат свои тајни за совршениот изглед. Ние ви откриваме неколку од нив. 1- Скарлет Јохансон Јаболков оцет како тоник против акни Скарлет Јохансон... Read More
Поентата на фенг шуи е да се создаде здрава, складна и плодна средина за живеење и за работа. Боите се едно од најважните помагала кај... Read More