Mon. Nov 29th, 2021
Витаминот Б1 (тиамин) е еден од 8-те витамини од Б-комплексот кои се неопходни за нормално функционирање на нервниот, мускулно-скелетниот и кардиоваскуларниот систем. Витаминот Б1 го зајакнува имунолошкиот... Read More
Луѓето кои сакаат ефикасно да ослабат веќе на влезот во фитнес центарот се соочени со дилема: Дали е подобар кардио или тренинзите за сила? Дали ќе... Read More
Креатинот е супстанца што нашето тело природно ја произведува како извор на енергија за нашите мускули. Се произведува од црниот дроб, но и од панкреасот... Read More
Секојдневното практикување јога му носи на телото и на умот оптимални услови за здравје, релаксација и мир Кога некој ќе спомне јога, првото нешто што... Read More
Состојки: 1 или 2  исечени  јаболка четвртина  шолја  овесно    брашно четвртина  шолја    протеин   ванила  ( или казеин) 1  цело јајце 1  белка 3  лажици млеко 1/2  лажица  цимет Подготовка: Ситно сечканите јаболка ги варим лесно во многу малку вода (доволно... Read More
Многумина од вас тренираат заради подобра кондиција, амбиции за губење на вишокот килограми и им се препорачува да вежбаат првенствено во аеробик или кардио режим. нели?... Read More
Сода бикарбоната има голем број корисни вредности во однос на средствата за чистење, личната хигиена, а широко се користи во прехранбената индустрија и домаќинството. Но, сода... Read More