Fri. Oct 22nd, 2021

Уредник

Почнавте со диета и се уште не можете да видите. Внимавате што јадете, и вие почнавте да вежбате и се чини дека ништо не се случува. Прочитајте... Read More
Паузите помеѓу сетови во еден тренинг зависат од методот што го практикуваме. Кога се применува методот на повторливи сетови, најчест во бодибилдингот и рекреацијата, паузите помеѓу... Read More
Слободно јадете го за појадок со пржени јајца или вашата омилена шунка, намачкајте го со намаз од сирење или ставете авокадо, на кое само додадовте... Read More
Вежбавте редовно и стекнавте добра кондиција и форма, а потоа поради некоја причина моравте да направите пауза од тренинзите некое време. Иако не сакате да го... Read More
Сакале или не, сите сакаме да изгледаме убаво, да бидеме во добра форма, да се чувствуваме добро и да бидеме полни со самодоверба. Но, понекогаш едноставно... Read More
Секогаш кога се започнува дискусија за бодибилдинг или било каков спорт на сила, па дури и при самото спомнување на зборот фитнес, поврзано со хормонални... Read More
Недостаток на калории, или помал внес на калории од дневната потрошувачка, во текот на долг временски период може да биде исклучително тешко, особено психички. Борбата со... Read More
Еден од најефикасните пијалоци пред тренинг сигурно е веќе во вашата кујна. Тоа е обично црно кафе, без шеќер, млеко, шлаг и слични адитиви. Во прилог на... Read More